Obecní knihovna a veřejný internet

Vítáme Vás na stránce Obecní knihovny.

Naše knihovna se nachází v budově místního Obecního úřadu.

Knihovna má v Senicích velmi dlouhou tradici, existovala tu již za dob Rakouska-Uherska a významnou úlohou přispívala ke vzdělanosti místního obyvatelstva.

Od té doby ale prošla mnoha změnami. Tou zatím nejvýznamnější je elektronizace knihovního fondu pomocí systému Clavius. Byl tak vytvořen katalog, který Vám umožňuje v pohodlí domova zjistit, zda-li se Vámi požadovaná kniha v naší knihovně nachází.

V měsíci březnu roku 2015 se naše knihovna připojila k regionálnímu knihovnímu systému (REKS), který vychází z knihovního systému Clavius. Pro Vás, čtenáře, to znamená, že máte možnost vyhledávat knihy i v jiných knihovnách z jedněch webových stránek. Stačí si kliknout níže na odkaz katalogu knihovny a tam poté na katalogy jednotlivých knihoven, které jsou součástí systému REKS.
Katalog je stále doplňován, zatím v něm chybí část dětské literatury.

KATALOG naší knihovny

Již několik let úspěšně funguje zapojení naší knihovny do systému výměnného fondu. Pro náš region plní funkci pověřené knihovny Městská knihovna v Kutné Hoře. Pro čtenáře to znamená možnost půjčit si knihy vydané v posledních letech. Výměnný fond se obnovuje cca dvakrát za rok a čtenáři mohou vznášet přání, jaké knihy by v naší knihovně na dalších 6 měsíců uvítali.

Provozní doba knihovny:
 – výpůjční doba v budově je ve středu od 17.00 do 19.00 hodin
 – katalog je na internetu přístupný neustále

– počítač s veřejným internetem se nachází v místnosti knihovny, lze jej využít každou středu od 17.00 do 19.00 hodin; v nepřítomnosti knihovnice oznamte svůj příchod paní Drozdové.

– knihy je možné půjčovat i v jinou dobu po předchozí domluvě s knihovnicí – Pavlína Váňová, Petra Váňová     (knihovna@senice.cz).


NOVINKY

1. dubna proběhl v naší knihovně Večer s Andersenem. Zapojili jsme se tak poprvé do mezinárodní akce Noc s Andersenem, která připomíná výročí narození dánského spisovatele pohádek H. Ch. Andersena. Děkujeme všem dětem a jejich rodičům, kteří se zúčastnili a pomohli nám oživit Senické moře. 

Navigace

Kalendář

««« únor 2023 »»»
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Všechny události

Počasí Senice - Slunečno.cz

Potřebujete pomoc v těžké životní situaci?

pomoc v nouzi logo

Copyright © 2011 <
Web pohání Redakční systém pro blog RS2